• Ας Φανταστούμε το Σχολείο των Ονείρων μας!

Π.Υ.Σ.Δ.Ε.

Αποφάσεις Συμβουλίου

Μισθοδοσία

Ενημέρωση Εκπαιδευτικών

Εκδρομές

Προκηρύξεις

Έντυπα

Αιτήσεις - Δηλώσεις

Αναρτώνται προσκλήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πλήρωση θέσεων με επιλογή στα ΣΔΕ προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Αναρτώνται οι αποφάσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών ΔΕ προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.), απευθύνει πρόσκληση στους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς των ΕΠΑ.Λ., και στους εκπαιδευτές/τριες των Δ.Ι.Ε.Κ. να υποβάλλουν αιτήσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας της Πράξης «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών/εκπαιδευτών σε θέματα μαθητείας» με κωδικό ΟΠΣ(MIS) 5008057, που πρόκειται να διεξαχθεί κατά το διάστημα Σεπτεμβρίου 2019 - Φεβρουαρίου 2020.

Όσοι επιθυμούν, μπορούν να υποβάλουν αίτηση ηλεκτρονικά, στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://www.iep.edu.gr/services/mitroo/login.php, από τη Δευτέρα 26-08-2019 μέχρι την Παρασκευή 13-9-2019.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να αποσπασθούν:

• από σχολείο σε σχολείο της Δ/νσης Δ.Ε. Λακωνίας ή
  • σε ΕΕΕΕΚ της Δ/νσης,

να υποβάλουν σχετική αίτηση, σύμφωνα με τα συνοδευτικά έντυπα, από Δευτέρα 29 Ιουλίου 2019 έως Τρίτη 20 Αυγούστου 2019.