Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να αποσπασθούν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας για την τοποθέτησή τους στο οικείο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης για τρία (3) έτη να υποβάλουν αίτηση απόσπασης/τοποθέτησης, από την 18-7-2018 μέχρι και την 3-8-2018.

Αναρτάται η «Προκήρυξη για την κάλυψη κενών θέσεων διδακτικού προσωπικού στα Ευρωπαϊκά Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019» προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Αναρτάται έγγραφο της Αρχής Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση (Α.ΔΙ.Π.) με θέμα: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την απόσπαση προσωπικού στην Αρχή Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση (Α.ΔΙ.Π.) (Απόφαση Συμβουλίου 63/03-07-2018)» για ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής της αίτησης με τα απαιτούμενα στοιχεία είναι η Παρασκευή 27-07-2018, ώρα 16.00.

Αναρτάται η «Ανακοίνωση – Πρόσκληση ενδιαφέροντος για απόσπαση εκπαιδευτικών στα ελληνόφωνα τμήματα και στις θέσεις διδασκαλίας της ελληνικής γλώσσας στα αγγλόφωνα τμήματα του Σχολείου Ευρωπαϊκής Παιδείας στο Ηράκλειο Κρήτης για το σχολικό έτος 2018-2019» προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Καλούνται οι μόνιμοι/ες εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ78 που έχουν τα νόμιμα προσόντα (Πτυχίο Νομικής Σχολής – Τμήμα Νομικό) και επιθυμούν να αποσπαστούν στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου για τρία σχολικά έτη (από 01-09-2018 έως και 31-08-2021), να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από 03-07-2018 έως και 31-07-2018 στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.