Οι αιτήσεις για αμοιβαία μετάθεση υποβάλλονται εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την ανακοίνωση των μεταθέσεων, δηλ. μέχρι και 10/4/2018. Ως προς τις προϋποθέσεις των αμοιβαίων μεταθέσεων ισχύουν τα αναγραφόμενα στην υπ’ αριθμ. 190079/Ε2/6-11-2017 εγκύκλιο, μέρος τρίτο, κεφάλαιο Β’.

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται οι μεταθέσεις εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έτους 2018 σε Μουσικά και Καλλιτεχνικά σχολεία, σε ΣΜΕΑΕ, σε Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης και από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης.

Μετά από την εξέταση των αιτήσεων – ενστάσεων από το ΠΥΣΔΕ Λακωνίας και διορθώσεων, σας κοινοποιούμε εκ νέου τους πίνακες:
  • Μορίων Μεταθέσεων από Περιοχή σε Περιοχή
  • Μορίων Βελτίωσης Θέσης και Οριστικής Τοποθέτησης

Αναρτάται ο Τελικός Πίνακας Μορίων Εκπαιδευτικών που υπέβαλαν αίτηση βελτίωσης ή οριστικής τοποθέτησης μετά την υποβολή και των αιτήσεων νεοδιόριστων εκπαιδευτικών σύμφωνα με την οδηγία του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Σας ανακοινώνουμε τον πίνακα με τα μόρια των εκπαιδευτικών της ΔΔΕ Λακωνίας που υπέβαλαν αιτήσεις για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση το σχολικό έτος 2017-2018: