• "Έτος Καζαντζάκη" το 2017

• Ας Φανταστούμε το Σχολείο των Ονείρων μας!

Π.Υ.Σ.Δ.Ε.

Αποφάσεις Συμβουλίου

Μισθοδοσία

Ενημέρωση Εκπαιδευτικών

Εκδρομές

Προκηρύξεις

Καλούνται

• όσοι/ες επιθυμούν να προσληφθούν ως αναπληρωτές με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου διάρκειας έως ένα διδακτικό έτος ή ωρομίσθιοι από τους κλάδους: ΠΕ 21 & ΠΕ 26 , ΠΕ 22, ΠΕ 23, ΠΕ 24, ΠΕ 25, ΠΕ 28, ΠΕ 29, ΠΕ 30, ΠΕ 31 και
  • οι υποψήφιοι των κλάδων ΔΕ1 - Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού ως προσωρινοί αναπληρωτές με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου διάρκειας έως ένα διδακτικό έτος,

για τη στελέχωση των δομών της Ειδικής Αγωγής να υποβάλουν αίτηση μόνο στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης, στην οποία επιθυμούν να προσληφθούν.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από 24/04/2017 μέχρι 28/04/2017.

Ανακοινοποιούνται οι πίνακες μορίων για ΒελτίωσηΟριστική Τοποθέτηση, μετά την εξέταση ενστάσεων από το ΠΥΣΔΕ Λακωνίας και τις κατάλληλες διορθώσεις.

Σας γνωρίζουμε ότι ειδικό κλιμάκιο της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Ελληνικής Αστυνομίας θα επισκεφθεί το νομό μας και θα πραγματοποιήσει διαλέξεις-παρουσιάσεις στα πλαίσια ενημέρωσης, ευαισθητοποίησης και προστασίας σχετικά με θέματα όπως τον διαδικτυακό εκφοβισμό (cyberbulling), τους κινδύνους που παραμονεύουν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και γενικότερα θέματα ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο. Τις εκδηλώσεις αυτές, δίωρης διάρκειας, μπορούν να παρακολουθήσουν μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς και κάθε ενδιαφερόμενος.

Αναρτώνται οι πίνακες μορίων μετάθεσης των κατηγοριών:

• από Περιοχή σε Περιοχή
  • σε Μουσικά Σχολεία
  • σε Διαπολιτισμικά Σχολεία
  • σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ

Οι εκπαιδευτικοί που έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης, μπορούν να υποβάλουν ενστάσεις για τυχόν διορθώσεις επί των πινάκων από 20-3-2017 έως 22-3-2017.