Προκηρύσσεται η διενέργεια διαγωνισμού υποτρόφων εις βάρος του Καθιδρύματος Αθανασίου Ματάλα του Λακεδαιμονίου, για το Γυμνάσιο-Λύκειο και άλλες ομοιόβαθμες σχολές του Κράτους, για τους μαθητές που θα φοιτήσουν κατά το προσεχές σχολικό έτος 2017-2018 στις τάξεις Α', Β' και Γ' Γυμνασίου και Α', Β' και Γ' Λυκείου, προς πλήρωση των προβλεπομένων έξι (6) θέσεων ανά έτος (τάξη φοίτησης), για το σχολικό έτος 2017-2018.

Σας ενημερώνουμε ότι τα Εκπαιδευτήρια Δούκα διοργανώνουν τον 21ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό μέσω Διαδικτύου "Λυσίας" ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η αρχική φάση του διαγωνισμού θα διεξαχθεί από την Τετάρτη 1 Μαρτίου μέχρι και την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017 και η τελική το Σάββατο 29 Απριλίου 2017.