Τροποποίηση απόφασης εγγραφών, μετεγγραφών, φοίτησης σε Γυμνάσια – Λύκεια

Σε Φ.Ε.Κ. δημοσιεύτηκε η τροποποίηση της υπό στοιχεία 79942/ΓΔ4/21-5-2019 υπουργικής απόφασης «Εγγραφές, μετεγγραφές, φοίτηση και θέματα οργάνωσης της σχολικής ζωής στα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης» (Β’ 2005)

Την τροποποίηση της υπό στοιχεία 79942/ΓΔ4/21-5-2019 υπουργικής απόφασης «Εγγραφές, μετεγγραφές, φοίτηση και θέματα οργάνωσης της σχολικής ζωής στα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης» (Β’ 2005), ως προς τα άρθρα 9 και 22 και ως προς το τρίτο εδάφιο της περ. γ της παρ. 5 του άρθρου 26 σχετικά με την προθεσμία υποβολής των απαιτούμενων δικαιολογητικών για την ένταξη των μαθητών/τριών στην κατηγορία των κατ’ ιδίαν διδαχθέντων/χθεισών μαθητών/τριών, προβλέπει νέα απόφαση της υφυπουργού Παιδείας  Ζ. Μακρή.

Δείτε το Φ.Ε.Κ.: