Παράταση Διάθεσης Θέσεων Μαθητείας

Η ηλεκτρονική καταχώριση για διάθεση ελεύθερων θέσεων μαθητείας στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη Μαθητείας 2022 – 2023 από φορείς του Ιδιωτικού Τομέα θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη 07/09/2022 και ώρα 23:59. Η ηλεκτρονική καταχώριση δεσμευμένων θέσεων θα συνεχιστεί υπό προϋποθέσεις μέχρι και την λήξη των εγγραφών των μαθητευομένων. Αναρτημένος αναλυτικός «Οδηγός για την υποβολή θέσεων Μαθητείας»

Κάθε επιχείρηση που επιθυμεί να προσφέρει θέσεις Μαθητείας στο Μεταλυκειακό Έτος-Τάξη Μαθητείας 2022-2023, θα πρέπει αρχικά να συνδεθεί στο ΠΣ Μαθητείας. Η σύνδεση μπορεί να γίνει με δύο εναλλακτικούς τρόπους:

1. μέσω των κωδικών TaxisNet της επιχείρησης
  2. μέσω των κωδικών TaxisNet κάποιου αρμόδιου υπαλλήλου. Σε αυτή την περίπτωση, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με το helpdesk (2610 960361) για να ορίσετε τα στοιχεία (ΑΦΜ, Ονοματεπώνυμο) του αρμόδιου υπαλλήλου που θα συνδέεται πλέον με τα δικά του στοιχεία και θα εισάγει τις θέσεις μαθητείας εκ μέρους της επιχείρησης.

Οι φορείς του Ιδιωτικού Τομέα μπορούν να κατεβάζουν το έγγραφο «Βεβαίωση δεσμευμένης θέσης» .

Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στο: «Ενημερωτικό σημείωμα για Ιδιώτες περιόδου 2022-23» .

Εισαγωγή Επιχειρήσεων