Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την απόσπαση εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ78 στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της ΠΔΕ Πελοποννήσου

Υπ’ αριθμ 2454/28-03-2023 έγγραφο (ΑΔΑ: ΨΖ8346ΜΤΛΗ-ΖΨΚ) της Π.Δ.Ε. Πελοποννήσου

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου καλούμε τους/τις μόνιμους/ες εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ78 που έχουν τα νόμιμα προσόντα (Πτυχίο Νομικής Σχολής – Τμήμα Νομικό) και επιθυμούν να αποσπαστούν στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου για τρία σχολικά έτη (από 01-09-2023 έως 31-08-2026), να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τη Δευτέρα 03-04-2023 έως και την Πέμπτη 20-04-2023 στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης όπου ανήκουν οργανικά, οι οποίες στη συνέχεια θα τις διαβιβάσουν ΑΜΕΣΑ στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου (email: mail@pelop.pde.sch.gr) συνοδευόμενες από Πιστοποιητικό Υπηρεσιακών Μεταβολών.

Δείτε την πρόσκληση: