Επιμορφωτική δράση «Οι ταινίες ως εργαλείο κοινωνικής εκπαίδευσης»

Η Δ.Δ.Ε. Λακωνίας αποφάσισε την υλοποίηση της επιμορφωτικής δράσης μίας (01) ώρας με τίτλο: «Οι ταινίες ως εργαλείο κοινωνικής εκπαίδευσης» που οργανώνεται από τον Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Δ.Ε. Λακωνίας και τον φορέα Petit Plan και τελεί υπό την αιγίδα της Πρεσβείας της Νορβηγίας στην Αθήνα.  Η ως άνω επιμορφωτική δράση απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς κάθε ειδικότητας και αποσκοπεί στη διάχυση καλών πρακτικών που αφορούν στην κινηματογραφική επιμόρφωση και κυρίως την κοινωνική ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριων μέσα από κινηματογραφικές ταινίες.

Η συγκεκριμένη δράση θα υλοποιηθεί διαδικτυακά τη Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022 από τις 17:00 έως τις 18:15.  Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών στο ως άνω σεμινάριο είναι προαιρετική και για αυτό οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή μέσω του ακόλουθου συνδέσμου: https://forms.gle/QmL61H4DowPRZUNo7  μέχρι και τη Δευτέρα 14 Μαρτίου 2022 και ώρα 14:00.  Οι εκπαιδευτικοί που θα παρακολουθήσουν τη δράση θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής.

Διαβάστε ολόκληρο το έγγραφο: