Πρόσκληση για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ Λακωνίας διδακτικού έτους 2023-24

Υπ’ αριθμ Φ.11.2/3320/19-07-2023 έγγραφο της ΔΔΕ Λακωνίας

Καλούνται oι εκπαιδευτικοί που κατέχουν οργανική θέση σε σχολική μονάδα της ΔΔΕ Λακωνίας και που επιθυμούν να αποσπαστούν εντός του ΠΥΣΔΕ Λακωνίας, να υποβάλουν αίτηση μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά (κριτηρίων ή λόγων απόσπασης) από Πέμπτη 20-07-2023 έως και Παρασκευή 11-08-2023 ώρα 15:00.

Η υποβολή της αίτησης γίνεται στη ΔΔΕ Λακωνίας:

1. μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση mail@dide.lak.sch.gr
    • αποστολή αίτησης με ψηφιακή υπογραφή gov.gr ή
    • αποστολή αίτησης με χειρόγραφη υπογραφή, η οποία στη συνέχεια έχει σαρωθεί ή
  2. αυτοπροσώπως (υποβολή αίτησης με χειρόγραφη υπογραφή).

Επισυνάπτεται έντυπο αίτησης απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ, καθώς και σχετικές συνοπτικές οδηγίες επί των κριτηρίων μοριοδότησης όπως ορίζονται στην υπ. Αρ.Πρωτ.34740/Ε2/27-03-2023/ΥΠΑΙΘ «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, σε δομές Ε.Α.Ε., ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία για το διδακτικό έτος 2023-2024».

Επισημαίνεται ότι: α) η εν λόγω αίτηση επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης και β) πρέπει να συνοδεύεται από τα απαραίτητα αποδεικτικά στοιχεία των κριτηρίων ή επικαλούμενων λόγων απόσπασης.

Σχετικά έγγραφα: