Οργανικές θέσεις και υπεραριθμίες εκπαιδευτικών – Πρόσκληση υποβολής δήλωσης

Μετά από τη με αρ. 13/19-04-2024 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Λακωνίας:
Α. Ανακοινώνουμε τους πίνακες κενών οργανικών θέσεων και υπεραριθμιών εκπαιδευτικών i) γενικής εκπαίδευσης και ii) ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης κατά σχολική μονάδα, κλάδο και ειδικότητα σύμφωνα με τους επισυναπτόμενους πίνακες.

Β. Καλούμε όλους τους/τις εκπαιδευτικούς (γενικής εκπαίδευσης) του ίδιου κλάδου ή ειδικότητας που ανήκουν οργανικά στο σχολείο όπου διαπιστώθηκε η υπεραριθμία να δηλώσουν (συμπληρώνοντας την επισυναπτόμενη δήλωση με χειρόγραφη ή ψηφιακή υπογραφή μέσω gov.gr), εντός τριών (3) εργάσιμων ημερών, αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν ως υπεράριθμοι, ήτοι από τη Δευτέρα 22-04-2024 μέχρι και την Τετάρτη 24-04-2024, ώρα 15:00 (Λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία αριθμού πρωτοκόλλου της ΔΔΕ Λακωνίας. Οι δηλώσεις υποβάλλονται αυτοπροσώπως ή αποστέλλονται ηλεκτρονικά στην ΔΔΕ Λακωνίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@dide.lak.sch.gr). Σημειώνεται ότι σε περίπτωση που κάποιος/α εκπαιδευτικός δεν υποβάλει την επισυναπτόμενη δήλωση, θα θεωρηθεί ότι δεν επιθυμεί να κριθεί υπεράριθμος/η (ότι υπέβαλε αρνητική δήλωση).

Σχετικά έγγραφα:

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...