Πρόσκληση για την απόσπαση εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ78, στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας

Υπ’ αριθμ 2225/03-05-2022 έγγραφο (ΑΔΑ: ΨΥ4Ξ46ΜΤΛΗ-ΑΗΘ) της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας

H Περιφερειακή Δ/ντρια Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας καλεί τους/τις εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ78, που έχουν τα νόμιμα προσόντα (Πτυχίο Νομικής Σχολής – Τμήμα Νομικό) και επιθυμούν να ασκήσουν καθήκοντα στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας, με απόσπαση για τρία (3) σχολικά έτη από 01/09/2022 μέχρι 31/08/2025, να υποβάλλουν σχετική αίτηση, από 03/05/2022 έως και 20/05/2022, στην έδρα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας ή στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όπου ανήκουν οργανικά, οι οποίες στη συνέχεια θα τις διαβιβάσουν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας.

Διαβάστε ολόκληρο το έγγραφο: